Támogatás 20 év alattiaknak

A Kormány 55/201. (III.23.) Korm. rendelete szerint a támogatás a 2018. július 1.-jét követően sikeresen letett „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához támogatás igényelhető

A támogatást az a személy veheti igénybe aki a kresz vizsga napján nem töltötte be a 20. életévét ill. sikeresen lette a „közlekedési alapismeretek” vizsgát.

A támogatás összege a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának ténylegesen megfizetett összege, de legfeljebb 25.000.- Ft.

Az összeget az autósiskola által díjtalanul kiállított „Igazolás Kresz támogatáshoz” elnevezésű nyomtatvánnyal lehet igényelni a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságánál.